nowoczesne płyty tarasowe kostbet
Producent nowoczesnych płyt tarasowych
20 kwietnia, 2020
Aromaterapia w domu – jaki olejek wybrać?
10 maja, 2020

Najlepsze kanały na YouTube do nauki języka angielskiego

Szukasz najlepszych kanałów na YouTube do nauki języka angielskiego? Interesują Cię zarówno kanały do nauki angielskiego prowadzone po polsku jak i po angielsku? Zależy Ci na tym, aby szybciej nauczyć się angielskiego? Edward George Bulwer-Lytton zauważył coś, co może Cię zainteresować, „człowiek, który odnosi sukcesy większe niż inni, to ten, kto już na wczesnym etapie życia odkrywa swój cel i nawykowo kieruje na niego całą swoją moc”. Z kolei James Whitcomb Riley podkreśla „nieustający wysiłek, niestrudzona praca, wytrwałość i determinacja zwyciężą. Niech ten, kto posiada te cechy, nigdy się nie zraża”. Skoro tu jesteś i czytasz te słowa, znaczy to, że chcesz popracować nad swoim angielskim, prawda? W takim razie do dzieła! Współczesny świat daje Ci wiele możliwości, wystarczy tylko po nie sięgnąć. Uczenie się dziś języków obcych jest proste, szybkie i przyjemne. Aplikacje, kursy online, podcasty, tradycyjne kursy, lekcje z lektorem lub native speakerem, czytanie blogów np. https://przetlumaczymy.com.pl/, a także nauka języka angielskiego z YouTube. Ten ostatni sposób warto potraktować jako dodatkowe wsparcie, pomoc i coś łączącego przyjemne z pożytecznym. Gotowi odkryć najbardziej popularnych, najciekawszych i najlepszych YouTuberów? Zaczynamy!

 

Nauka Języków Obcych a kanały na YouTube

Jesteś zainteresowany nauką języków obcych? Masz opanowane podstawy języka angielskiego, ale marzysz mówić po angielsku jak po polsku? Zagadnienia gramatyczne to dla Ciebie ciemna magia i pragniesz nad tym popracować? Nie ma cudów. Nic nie stanie się tak po prostu. Nikt nie zbiera plonów bez wcześniejszego siewu. Pewnego dnia nie obudzisz się i nagle nie stwierdzisz „wow, znam biegle angielski!”. Nie wierzysz w takie rzeczy, prawda? Bo my zdecydowanie, nie! Jak mawia Brian Tracy „wszystko zaczyna się od jednego dużego celu. To największe zobowiązanie, jakie masz wobec siebie i swojej przyszłości. Zacznij działać i pracuj nad tym każdego dnia”. Bez wysiłku i czasu poświęconego pogłębieniu znajomości angielskiego, nie licz na progres. Co więcej, nie poświęcaj za dużo czasu na rozmyślanie o tym, że nie jesteś poliglotą i każde nowe słówko, które musisz sobie przyswoić, to w niczym Ci nie pomoże. Weź sobie głęboko do serca słowa Henry’ego Forda, które brzmią tak: „nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia, jeśli tylko rozłożyć to na etapy”.

Z jednego z artykułów dostępnych na http://tlumaczing.pl możemy się dowiedzieć, dlaczego język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie.

A co daje nauka języków obcych? Jakie profity, korzyści i zalety się z nią wiążą? Dlaczego niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania to świetna inwestycja w siebie? Oto kilka dobrych powodów. Oczywiście znalazłoby się ich drugie lub trzecie tyle, ale te uważamy za godne wspomnienia.

 • „Jeśli coś Ci sprzedaję, mówię w Twoim języku. Jeśli to ja kupuję, dann müssen Sie Deutsch sprechen.” (Willy Brandt)
 • „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” (Frank Smith)
 • „Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” (Roger Bacon)
 • Lepiej rozumiesz inne języki, kultury i ludzi.
 • Masz możliwość zawierać przyjaźnie z osobami anglojęzycznymi.
 • Samodzielnie czytasz książki w oryginale.
 • Oglądasz filmy i seriale bez lektora, dubbingu i napisów.
 • Pozytywnie wpływa na Twój mózg.
 • Jesteś samodzielny podczas podróży do wielu krajów i miejsc na całym świecie.

 

Zalety korzystania z YouTube przy nauce języka angielskiego

Jakie są zalety korzystania z YouTube przy nauce języka angielskiego? Czy najlepsze kanały YouTube do nauki angielskiego rzeczywiście pomagają nam bardziej i szybciej zaawansować się w tym języku obcym? Nauka angielskiego online w ten sposób jest naprawdę efektywna? Spójrz na to w ten sposób, każde działanie, które podejmujesz pracuje na Twoja korzyść. Możesz znaleźć krótkie filmy na YouTube i codziennie max. do 15 minut poświęcać nauce nowego idiomu, trzech nowych słówek czy jakiemuż zagadnieniu z gramatyki. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to dumnie, ale w ciągu tygodnia to już jakiś widoczny postęp; w ciągu miesiąca jeszcze większy, a kwartał da Ci niezły wynik!

Jakie są największe zalety korzystania z YouTube przy nauce języka angielskiego?

 • Prosty i szybki dostęp do filmików edukacyjnych.
 • Fakt, że są one darmowe.
 • Uczysz się wtedy, kiedy chcesz i gdzie chcesz.
 • Nie musisz iść na miasto do szkoły językowej, nowe słówka, tematy z gramatyki czy inne rzeczy możesz uczyć się leżąc w łóżku.
 • Nie masz określonego limitu czasu na naukę angielskiego. Odpowiada Ci kwadrans, uczysz się tylko 15 minut. Chcesz poświęcać na to dwie godziny każdego dnia, nie ma problemu! Limitujesz sobie czas. A nawet, kiedy w ostatniej chwili zmienisz zdanie i po 5 minutach zajmiesz się czymś innym, nikt nie będzie miał Ci tego za złe, ani nie będzie stratą. Stopujesz filmik i wracasz do niego w dowolnym momencie.
 • Dostęp do wielu różnorodnych treści.
 • Dostęp do filmików z wieloma różnymi metodami nauki.
 • Możesz uczyć się nawet przebywając na wakacjach, podczas wizyty u cioci mieszkającej poza granicami Polski czy w trakcie wyjazdu służbowego.

 

Najlepsze kanały na YouTube do nauki angielskiego

A jakie są te najlepsze kanały na YouTube do nauki języka angielskiego? Dla osób uczących się angielskiego mamy dobrą wiadomość, jest naprawdę w czym wybierać i przebierać. Kanały YT prowadzą native speakerzy i lektorzy. Formy nauki są różne, mamy dostęp do krótkich filmików i tych bardzo długich. Są też różne opcje jeśli chodzi o same odmiany języka: brytyjski angielski, amerykański czy australijski (warto na to zwrócić uwagę). Jest to dobre narzędzie do nauki, poprawy znajomości języka i kopalnia wiedzy. Różni ludzi /nauczyciele – to świetna okazja, aby podpatrzeć różne metody, triki; posłuchać porad, spojrzeć na poznawanie angielskiego z wielu różnych perspektyw.

 

Polskie kanały na YouTube do nauki języka angielskiego:

 • Arlena Witt i „Po Cudzemu” – w Polsce to ktoś, o kim można powiedzieć, że jest królową polskiego YouTube’a w kategorii nauka języka angielskiego. Kanał śledzi obecnie 502 tys. osób. Jest to dla wszystkich zainteresowanych nauką tego języka obcego, z położeniem nacisku na poprawną wymowę. Godne uwagi jest też, że filmiki nagrywane są z poczuciem humoru, dużą dawką wiedzy i jednocześnie elementem rozrywki.
 • RockYourEnglish nauka angielskiego i dobra muzyka w tle, brzmi dobrze, prawda? Do tego dużo informacji o gramatyce. Kanał ten cieszy się sporym zainteresowaniem, aktualnie liczba subskrybentów wynosi 175 tys. osób.
 • Dave z Amerykichcesz uczyć się american english? Zajrzyj na kanał YouTube, Dave’a. Zainteresuje Cię jeśli ciekawią Cię wiedza o języku, „szybkie lekcje angielskiego”, być może to strzał w dziesiątkę! Sprawdź! W chwili obecnej to, co robi autor kanału śledzi 112 tys. osób.
 • „Quest for English” – to kanał na YouTube do nauki języka angielskiego tworzony przez Krzysztofa Sarneckiego. Jeśli nie patrzysz na sprawy takie jak wymuskane i pełne „cudów” efekty, które zwykle kojarzą się z YouTuberami, to na pewno jest to coś godnego Twojej uwagi. To dobre miejsce dla każdego, kto chce pouczyć się nowych słówek i zwrotów czy wreszcie wziąć się za gramatykę. Subskrybuje go 107 tys. osób.
 • Study English Online – na koniec mamy kanał Sandry Winiarskiej. Niezależnie czy jesteś początkującym w angielskim, czy jesteś zaawansowanym – znajdziesz tu materiały odpowiednie do Twojego poziomu. Są tu też na przykład treści dedykowane maturzystom czy osobom myślącym o IELTS.

Uczyć się języka angielskiego warto też z anglojęzycznych kanałów na YouTube.

 • BBC Learning English – lekcje angielskiego z BBC Learning English są znane, cenione i pojawiają się w niemal każdym rankingu dotyczącym nauki tego języka obcego z YouTube. Co można tu znaleźć? Filmiki o gramatyce, wymowie, ciekawostkach, a także pojawiają się tu porady dotyczące samej nauki. Wszystko podane jest w przystępny i jasny sposób. Materiały od BBC cieszą się taką popularnością, ponieważ są naprawdę opracowane na najwyższym poziomie. Kanał ten śledzi ok. 2,65 mln osób.
 • mmmEnglish – Emma, prowadząca ten kanał na YouTube do nauki języka angielskiego, ma jeden cel – zbudować Twoją pewność siebie i rozwinąć Twoje umiejętności językowe. Jeśli szukasz native speakera australijskiej odmiany angielskiego, koniecznie tu zajrzyj. Tym, co nam spodobało się u Emmy to m.in. jej kategoria filmów zatytułowana „How to relax your accent?”. Śledzi ją 2,99 mln osób.
 • engVid – ten kanał to tak naprawdę 11 nauczycieli. Łączy ich jeden cel – wspomóc Cię w nauce języka angielskiego. Różni ich niemal wszystko – wiek, płeć, osobowość, metody nauki, akcent. Wśród nich największą popularnością cieszy się Ronnie (śledzi ją 3,55 mln ludzi). Podoba się nam ta różnorodność – możesz podpatrywać różne triki, techniki i słuchać odmiennych porad i jednocześnie to wykorzystywać lub wybrać kogoś, kto najbardziej przypadnie Ci do gustu. Jak to się mówi, od nadmiaru głowa nie boli.
 • Bob the Canadian – umieściliśmy Boba w naszym zestawieniu, ponieważ jest zupełnie inny. W czym to się przejawia? Przede wszystkim autor tego kanału na YouTube do nauki języka angielskiego wymyślił sobie, że dosłownie „zabierze Cię” ze sobą w różne miejsca, abyś mógł zobaczyć i usłyszeć, co należy powiedzieć w restauracji, a co na lotnisku. Pomaga pracować ze słownictwem i wymową. Jego misją jest też zachęcanie do nauki. Warto zajrzeć i przekonać się czy to jest coś dla Ciebie. Boba śledzi 440 tys. osób.
 • Learn English with Papa Teach Mewśród osób, które uczą się angielskiego, jest to znany i ceniony kanał na YouTube. Dlaczego? Powody są proste – filmiki tworzone są na najwyższym poziomie, podawane informacje są konkretne. Do tego jest kreatywnie i na luzie, co niewątpliwie pomaga rozluźnić się i podejść do nauki tego języka obcego jako do przyjemności, a nie do przymusu. W chwili obecnej, ma 1,23 ml subskrypcji.
 • Learn English with TV Series – jesteśmy zwolennikami nauki połączonej z rozrywką. W końcu nie trzeba robić wszystkiego zawsze na poważnie, prawda? A tu pojawia się możliwość połączenia nauki języka angielskiego z oglądaniem filmów i seriali. Brzmi ciekawie, prawda? Nie dość, że taka metoda pomaga nam lepiej osłuchać się z tym językiem, to jeszcze w sposób naturalny uczymy się nowych słów i zwrotów. Ten kanał na YouTube śledzi 2,03 mln osób.
 • English with Lucy – Lucy znana jest z pięknego akcentu – mówi w british english. Jest to niewątpliwie dobry powód, aby tu zajrzeć, dla każdego, kto chce popracować nad swoim akcentem. Sporo tu także porad językowych i gramatyki. Aktualnie YouTube Lucy ma 3,85 mln subskrypcji.

 

*Wszystkie dane liczbowe dotyczące subskrybowania kanałów na YouTube do nauki języka angielskiego podają stan na 21.04.2020.

Więcej ciekawostek o językach obcych znajdziesz na: http://supertlumaczenia.pl ! Zapraszamy do lektury.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok