płotność po depilacji laserowej
Depilacja laserowa a płodność
1 listopada, 2019
Jakie informacje można uzyskać w doradztwie kredytowym
Jakie informacje można uzyskać w doradztwie kredytowym?
2 listopada, 2019

Depilacja laserowa bikini brazylijskie

brazylijska depilacja bikini

Depilacja laserowa bikini brazylijskie to jedna z tych zdobyczy naszej cywilizacji, która ułatwia życie milionom kobiet na całym świecie. To rodzaj depilacji intymnej, która polega na trwałym, niemalże całkowitym usunięciu owłosienia ze sfer intymnych. Warto zdać sobie sprawę, że bardzo często przesłanką do wykonania zabiegu depilacji laserowej bikini brazylijskiego, oprócz względów estetycznych, są przyczyny zdrowotne.

Wiele kobiet zmaga się bowiem z problemem zapalenia mieszków włosowych – problemem skórnym, którego widocznym objawem mogą być ropne wypryski. Nie tylko nie należą one do najprzyjemniejszych widoków, ale przede wszystkim niosą ze sobą ryzyko przekształcenia się w znacznie trudniejsze do wyleczenia zmiany. Depilacja laserowa bikini brazylijskie uważana jest za najskuteczniejsze narzędzie w walce z tą niezwykle często występującą przypadłością sfery intymnej.

Na skróty:

Co to jest depilacja brazylijska

Co to jest depilacja brazylijska? Takie pytanie zadaje sobie pewnie niejedna osoba. Depilacja brazylijska to taka odmiana depilacji intymnej, która polega na prawie zupełnym usunięciu wszystkich włosków z okolic intymnych. Chcąc zatem odpowiedzieć na pytanie czym jest depilacja brazylijska możemy powiedzieć, iż jest to likwidacja zbędnego owłosienia z łona, warg sromowych, okolic pośladków i odbytu. Pozostawia się jedynie niewielki, wąski paseczek lub trójkącik na wzgórku łonowym (brazilian strip, brazilian triangle). Bardzo często kobiety rezygnują jednak z tego elementu i decydują się pełną depilację brazylijską (full brazilian), noszącą również miano depilacji hollywoodzkiej.

W jaki sposób wykonywany jaki zabieg brazylijskiej depilacji? W przeważającej liczbie zabiegów korzysta się z wosku bazującego na wosku pszczelim oraz z pasty cukrowej. Taka metoda usuwania owłosienia nie jest jednak wskazana dla osób borykających się z płytko unaczynioną skórą, bądź chorobami skórnymi. Nie powinny wybrać jej również osoby chorujące na cukrzycę lub przyjmujące leki rozrzedzające krew. Depilacja brazylijska woskiem jest zdecydowanie bardziej bolesna. Wosk przyczepia się bowiem nie tylko do włosków, ale również do skóry, której naskórek podczas zrywania wosku, ulega mikrouszkodzeniom. Rozgrzaną substancję nakłada się skórę zgodnie z kierunkiem porostu włosów, okłada plastrem, pozostawia na chwilę, by następnie szybkim i zdecydowanym ruchem oderwać plaster w przeciwną stronę wzrostu włosa.

Z kolei brazylijska depilacja pastą cukrową odznacza się o wiele łagodniejszym przebiegiem. Ciepła substancja nakładana jest na skórę w stronę porostu włosów do zastygnięcia. Następnie dynamicznym, sprawnym ruchem odrywana wciąż w kierunku porostu włosów. Gęsta masa nie podrażnia skóry, gdyż przykleja się jedynie do włosków. Ponadto odznacza się głębszym docieraniem masy do mieszków, w efekcie czego zabieg depilacji brazylijskiej jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i sprawia o wiele mniejszy ból. W przypadku zdecydowania się na depilację brazylijską za pomocą wosku, bądź pasty cukrowej, możemy pozbyć się owłosienia nawet na 2 miesiące.

Alternatywnymi metodami, ale niedającymi tak długotrwałego efektu gładkiej skóry, są depilator i jednorazowa maszynka do golenia. Jeśli jednak chcemy pozbyć się włosków ze sfer intymnych raz na zawsze, możemy zdecydować się na serię zabiegów laserowych brazylijskiej depilacji, które skutecznie rozprawią się ze zbędnym owłosieniem.

Depilacja brazylijska laserem przed i po

Depilacja brazylijska laserem przed i po to kwestia, którą możemy rozpatrywać na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze należy ją rozumieć jako efekty, jakich możemy się spodziewać po przebyciu serii zabiegów. Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie procesu trwałego usuwania owłosienia z okolic intymnych udajmy się na konsultację do specjalisty, który udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania oraz wskaże, czy nie ma w naszym przypadku przeciwskazań do odbycia takiego zabiegu. Warto również poszukać informacji i opinii u osób, które miały już okazję wykonać tego rodzaju depilację.

Po drugie, kwestia depilacji brazylijskiej laserem przed i po odnosi się do zaleceń, jakich musimy przestrzegać zanim zaczniemy usuwać zbędne owłosienie z naszego ciała oraz do tych, które istotne są po zakończeniu zabiegu. Stosowanie się do zaleceń brazylijskiej depilacji laserem przed i po jest niezwykle istotne – pozwala nie tylko uzyskać maksymalny efekt depilacji, ale gwarantuje bezpieczeństwo i brak powikłań pozabiegowych.

Depilacja brazylijska bikini w domu – czy to możliwe?

Depilacja brazylijska bikini w domu – czy to możliwe? Wykonanie tego typu depilacji jest osiągalne dla każdej z nas w warunkach domowych. Możemy wykonać to za pomocą pasty cukrowej, wosku, jednorazowej maszynki, czy też depilatora. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które wyposażone są w specjalne, chłodzące nasadki przynoszące ukojenie, czujniki ukierunkowane na rozpoznanie odcienia skóry oraz filtr UV. Jednakże, możliwość wykonania depilacji brazylijskiej bikini w domu nie gwarantuje nam całkowitej sterylności, bezpieczeństwa i skuteczności, jakie będziemy mieć zapewnione w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych.

Co więcej, z uwagi na utrudniony dostęp do tych partii ciała, usuwanie owłosienia może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, bądź co gorsza – zakończyć się zacięciami i podrażnieniami. Jeśli zatem decydujemy się na przeprowadzenie brazylijskiej depilacji w domu, która jest jak najbardziej możliwa, musimy robić to bardzo ostrożnie.

Depilacja brazylijska bikini laserem – opinie

Depilacja brazylijska bikini laserem – opinie na ten temat są zróżnicowane, ale faktem jest, że zabieg ten wzbudza coraz większe zainteresowanie i znajduje sobie rzesze coraz szersze grono fanek. Nic dziwnego – brazylijska depilacja bikini laserem będąca trwałą eliminacją niechcianego owłosienia sfer intymnych to ogromna ulga dla wielu kobiet, nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Skóra na tym obszarze jest bowiem niezwykle podatna na podrażnienia, zaczerwienienia i stany chorobowe skóry wywołane zapaleniem mieszków włosowych. Właściwie wykonany zabieg depilacji brazylijskiej bikini laserem opinii pozytywnych zbiera od groma, tym samym motywując gabinety kosmetyczne do wprowadzania coraz nowszych technologii eliminujących owłosienie.

Kluczem do uzyskania trwałych i spektakularnych efektów jest zastosowanie się do zaleceń specjalisty odnośnie postępowania przed zabiegiem i zaraz po, w celu uniknięcia powikłań, na przykład w postaci trudnych do usunięcia, długotrwałych przebarwień, czy poparzeń skóry. Opinie na temat brazylijskiej depilacji mogą być co prawda różne, ale jak się okazuje, wszystko zależy od gabinetu oraz kompetencji osób, do jakich trafimy, a także od tego, czy będziemy właściwie dbać o naszą skórę przed i po zabiegu.

Laserowa depilacja brazylijskie bikini przeciwskazania

Laserowa depilacja brazylijskie bikini przeciwskazania to bardzo istotna kwestia, której należy się dokładnie przyjrzeć, by zabieg przyniósł spodziewany efekt i nie wyrządził nam szkód. Pomimo tego, że laserowa depilacja niesie ze sobą szereg korzyści, w tym przede wszystkim niesłychany komfort, estetykę i oszczędność czasu, tak może stanowić ryzyko dla naszego zdrowia, jeśli nie będziemy spełniać określonych kryteriów kwalifikujących nas do depilacji. Bowiem tak jak i w przypadku każdego innego zabiegu, także i w odniesieniu do laserowej depilacji brazylijskiej bikini istnieją przeciwskazania, które są wyraźnie określone. Przede wszystkim nie mogą decydować się na niego kobiety w ciąży i osoby z chorobami nowotworowymi (bezpieczny okres remisji to z kolei średnio 5 lat, konieczna jest jednak konsultacja lekarska).

Bezwzględnym przeciwskazaniem depilacji laserowej bikini brazylijskiego są również epilepsja, cukrzyca, choroby endokrynologiczne, a także wszczepiony rozrusznik serca i przerwana ciągłość naskórka. Zabiegowi nie mogą również poddać się osoby zmagające się z przewlekłymi chorobami skóry, aktywnymi infekcjami na poziomie skóry, a także te będące w trakcie kuracji lekami światłouczulającymi bądź hormonalnymi. Wykluczeni są również pacjenci mający skłonność do pojawiania się bliznowców, przebarwień oraz ci, których wyniki morfologiczne wskazują zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie warto również bagatelizować ostatniego przeciwskazania do zabiegu laserowej depilacji brazylijskiego bikini, jakim jest opalenizna. Tutaj sprawa ma się nieco inaczej, gdyż będziemy mówić nie tyle co o powikłaniach zdrowotnych, a o nieefektywności samego zabiegu.

Depilacja laserowa jak długo działa

Depilacja laserowa jak długo działa to jedno z częściej zadawanych pytań. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że laser laserowi nierówny. W związku z czym udzielenie odpowiedzi na pytanie jak długo działa depilacja laserowa, zależne jest od tego, jakiego rodzaju sprzętem dysponować będzie gabinet, do którego się udamy. W klinikach medycyny estetycznej i specjalistycznych salonach możemy bowiem spotkać się z urządzeniami, które bazują na świetle ksenonowym, a nie na wiązce lasera. Efekt tego jest taki, że urządzenia te nie są w stanie precyzyjnie zaatakować włos i melaninę w nim zawartą.

Lasery wykorzystujące ksenonowe wiązki światła emitują fale o zróżnicowanej długości i tym samym nie mają one sposobności skoncentrowania całej swojej siły w jednym punkcie – na włosie. Finalnie, barwnik włosa ogrzewany jest jedynie pewnym procentem z całej puli emitowanej energii, ponieważ pozostała jej część oddziałuje na okoliczne tkanki. Działanie takie jest niepożądane, gdyż osłabia efekt pojedynczego zabiegu, zwiększając tym samym sumę wszystkich serii. Daje również o wiele słabszy rezultat, bardzo często osłabiając jedynie włosy nie doprowadzając do ich zupełnego usunięcia oraz zdecydowanie zwiększa koszty.

W takim przypadku działanie laserowej depilacji nie będzie długie. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego salonu, dysponującego zaawansowanymi technologicznie laserami, których działanie opiera się na indywidualnie dobranym, punktowym promieniowaniu skoncentrowanym na melaninie. Dzięki temu wykorzystywana jest nie tylko cała moc lasera, ale również wyeliminowane zostaje ogrzewanie skóry. To właśnie od zastosowanej technologii zależeć będzie to, jak długo działać będzie depilacja laserowa. Oszczędzamy wówczas nie tylko czas, ale i swoje pieniądze, ponieważ wymagana liczba serii to około 4-5 zabiegów.

W celu uzyskania trwałego efektu istotne jest nie tylko skorzystanie z właściwej sprzętu. Ważne jest także to, aby zabiegi przeprowadzone były w określonych odstępach czasowych przez osoby kompetentne. Stosując się do wyżej zamieszczonych wskazówek możemy być pewni, że zrobiliśmy wszystko z naszej strony, by depilacja laserowa działała jak najdłużej.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok