Jakie informacje można uzyskać w doradztwie kredytowym
Jakie informacje można uzyskać w doradztwie kredytowym?
2 listopada, 2019
depilacja hollywoodzka laserem
Depilacja laserowa hollywoodzka
6 listopada, 2019

Depilacja laserowa bikini francuskie

depilacja laserowa bikini francuskie

Depilacja laserowa bikini francuskie to cieszący się coraz większą popularnością wśród klientów gabinetów kosmetycznych zabieg. Decydują się bowiem na niego nie tylko kobiety, ale także i mężczyźni, którzy chcą osiągnąć estetyczny, a zarazem wciąż naturalny efekt depilacji. I chociaż trwałe usuwanie włosów z miejsc intymnych (bo właśnie na tym polega laserowa depilacja francuska bikini) w dalszym ciągu dla wielu osób stanowi swego rodzaju tabu, tak nie ulega wątpliwości, że zabieg ten niesie ze sobą szereg korzyści – począwszy od oszczędności czasu, przez wyeliminowanie ryzyka chorób skórnych, po wygodę.

Na czym jednak polega depilacja laserowa bikini francuskiego? Czym różni się od popularnej laserowej brazyliany, bądź laserowej depilacji Hollywood? Na wstępie warto przyjrzeć się temu, czym w ogóle jest sam zabieg laserowego usuwania owłosienia.

Na skróty:

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja laserowa to alternatywa dla powszechnie stosowanych, ogólnodostępnych metod usuwania owłosienia. Jeśli od zawsze marzyłaś, aby raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi włoskami i móc cały czas cieszyć się jedwabiście gładką skórą, laserowa depilacja może być tym, na co czekałaś. Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym usunięciu owłosienia z wybranej partii ciała za pomocą wiązki lasera, który przenika przez skórę i niszczy cebulkę włosa – uszkadza ją i hamuje jej wzrost. Permanentne usunięcie owłosienia to rozwiązanie nie tylko dla kobiet chcących zapewnić sobie nieustanny komfort i wygodę.

Na depilację laserową należy postawić również w momencie, gdy zdecydowanie brakuje nam czasu na codzienną depilację. Zastanówmy się – ile godzin w ciągu miesiąca poświęcamy na golenie poszczególnych partii, bądź całego naszego ciała? Depilacja laserowa to również świetna metoda dla tych kobiet, u których każdy inny rodzaj depilacji wywołuje podrażnienia skóry, bądź co gorsza stany zapalne.

Francuska depilacja laserowa – popularność metody

Francuska depilacja laserowa to obok brazyliany oraz depilacji Hollywood, jedna z odmian usuwania owłosienia ze sfery intymnej za pomocą lasera. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Można powiedzieć, że najbardziej łagodna odmiana depilacji – ma ona najmniejszy zasięg. Francuska laserowa depilacja polega bowiem na trwałym zlikwidowaniu włosków, które znajdują się na bocznym obszarze wzgórka łonowego i pachwin. Zupełnie nieruszone pozostają zatem miejsca takie jak wargi sromowe, czy okolica między pośladkami. Sferę intymną depiluje się w taki sposób, by pozostałe włosy na środku wzgórka łonowego tworzyły kształt trójkąta lub prostokąta.

Dzięki temu uzyskiwany jest naturalny, ale estetyczny efekt. Zabieg laserowej francuskiej depilacji cieszy się popularnością szczególnie w okresie letnim, kiedy to coraz częściej mamy okazję do zakładania kostiumu kąpielowego. Rekomendowany jest jednak przez cały rok – dzięki permanentnemu usunięciu włosków jedynie z linii majtek możemy czuć się komfortowo zarówno w bieliźnie, jak i na basenie.

Depilacja francuska laserem – cena zabiegu

Depilacja francuska laserem, pomimo dosyć sporego łącznego kosztu pełnego zabiegu, podbija serca kobiet na całym świecie. Ceny zabiegu francuskiej depilacji laserowej są zróżnicowane. Wszystko zależy od wybranego gabinetu, do jakiego się udamy oraz sprzętu, jaki zostanie wykorzystany. Chociaż łączna kwota, jaką musimy przeznaczyć na francuską depilację laserową, wydaje się być duża, warto spojrzeć na ten zabieg w dłuższej perspektywie.

Trwałe usunięcie owłosienia ściąga bowiem z nas konieczność wydawania pieniędzy na alternatywne metody depilacji. Żele, maszynki do golenia, zabiegi depilacji woskiem lub pastą cukrową – czy to w salonie, czy na własną rękę – w perspektywie rocznej również sporo kosztują. Bardzo często zdarza się także, że gabinety kosmetyczne wprowadzają sezonowe rabaty na usługę francuskiej depilacji laserowej, bądź oferują zdecydowanie korzystniejsze cenowo pakiety na różne obszary ciała.

Warto więc poczekać na taką okazję i wówczas zdecydować się na serię zabiegów depilacji francuskiej laserem.

Bikini francuskie – wybór właściwej technologii laserowej

Bikini francuskie depilacja laserem to zabieg, który w gabinetach kosmetycznych może być wykonywany za pomocą różnych urządzeń. Warto zatem być świadomym tego, że nie każdy sprzęt zagwarantuje nam taki sam efekt depilacji laserem bikini francuskie. Wciąż w wielu salonach oferowane są usługi wykonywane w oparciu o światło ksenonowe, które jedynie osłabia włos. Wykonana pojedyncza sesja takiego zabiegu będzie odznaczała się o wiele słabszym rezultatem.

Właściwy wybór technologii laserowej pozwala nam na osiągnięcie spektakularnego efektu depilacji laserowej bikini francuskie oraz uzyskania poczucia niesamowitego komfortu w postaci trwałego usunięcia włosów. Wszystko to dzięki skoncentrowanej mocy wiązki lasera, która punktowo atakuje włos oraz zawartą w nim melaninę. Należy jednak wziąć pod uwagę, że aby skutecznie pozbyć się włosów z wybranego obszaru, musimy przejść przez około 4-6 serii laserowej francuskiej depilacji bikini. Wynika to z faktu, że nasze włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu.

Depilacja laserowa francuska – zagrożenie dla skóry i zdrowia

Depilacja laserowa francuska, chociaż jest zabiegiem dającym efekt najłagodniejszy ze wszystkich trzech odmian depilacji (usuwa się bowiem włosy do linii bielizny), tak wciąż może stanowić zagrożenie dla naszej skóry i zdrowia. Zagrożenie takie pojawia się jednak jedynie w momencie, gdy nie spełniamy kryteriów kwalifikujących nas do zabiegu. Jakie są zatem przeciwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej francuskiej? Bezwzględnie zakazuje się przeprowadzania laserowego usuwania owłosienia podczas ciąży, a także w sytuacji, gdy organizm zmaga się z chorobą nowotworową.

Przeciwskazaniem są również wszelkie zmiany skórne w miejscu zabiegu, infekcje, przyjmowanie leków światłouczulających, a także choroby skórne, takie jak łuszczyca, czy bielactwo. Laserowej depilacji francuskiej nie warto również przeprowadzać wtedy, gdy nasza skóra jest opalona, bądź jeśli jesteśmy posiadaczkami włosów siwych, blond lub rudych na obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi. Wówczas możemy po prostu nie uzyskać satysfakcjonujących efektów francuskiej depilacji laserowej, ze względu na dużą zawartość melaniny w skórze (przypadek 1), bądź znikomą jej zawartość we włosie (przypadek 2).

Laserowa depilacja francuska – efekty zabiegu

Laserowa depilacja francuska, by przyniosła zamierzony efekt, musi być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem skóry do takiego zabiegu. Kiedy zatem już podjęłyśmy decyzję, by trwale usunąć owłosienie z okolicy intymnej, warto dowiedzieć się nieco więcej odnośnie zaleceń, jakich musimy przestrzegać. Na około miesiąc przed planowym wykonaniem laserowej depilacji francuskiej należy zrezygnować z samoopalaczy, kremów zawierających retinol, witaminy A, C.

Z miejsc przeznaczonych do francuskiej depilacji laserowej należy usuwać włosy jedynie za pomocą maszynki (a nie wosku, pasty cukrowej, czy depilatora). Z peelingiem skóry należy wstrzymać się na około tydzień przed depilacją. Bezpośrednio przed zabiegiem, obszar poddany działaniu lasera musi zostać dokładnie ogolony. Koniecznym jest również, by skóra była wolna od wszelkich zmian ropnych, bądź innych infekcji.

Bikini francuskie depilacja – usuwanie owłosienia z okolic intymnych

Bikini francuskie depilacja to zabieg, który wpisał się w codzienność współczesnych kobiet. W większości kręgów kulturowych gładka skóra jest postrzegana jako nieodłączny składnik zadbanego wyglądu. Ciekawostką może być fakt, że ciało pozbawione całkowicie niechcianego owłosienia, bądź częściowo (jak ma się to w przypadku depilacji francuskiej bikini) stało się celem kobiet już w starożytnym Rzymie. Co więcej, nawet w tamtych czasach zabiegi takie wykonywane były przez osoby specjalnie do tego przygotowane.

Na przestrzeni lat trendy w zakresie depilacji zmieniały się. Obecnie, chociaż preferencje kobiet dotyczące usuwania owłosienia są zróżnicowane, tak dla większości z nich, to właśnie depilacja francuska bikini stanowi niezbędne minimum, zapewniające komfort. Jest to również bardzo dobra opcja dla nastolatek, które dopiero stawiają pierwsze kroki w depilowaniu swojej skóry.

Francuska depilacja – podrażnienie skóry

Francuska depilacja, jak każdy zabieg depilacji, podrażnia skórę naruszając jej naturalną warstwę ochronną. W wyniku zabiegu (szczególnie wykonanego za pomocą wosku) skóra jest podrażniona i pozbawiona swojej niewidzialnej tarczy, zabezpieczającej ją przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. W związku z tym wymaga ona specjalnego traktowania i zwiększonej troski, w celu uniknięcia ewentualnych powikłań.

Po przeprowadzeniu francuskiej depilacji warto dostarczyć skórze ukojenia w postaci balsamów obfitujących w składniki nawilżające i uspokajające skórę. Świetnie sprawdzą się w tej roli takie substancje jak alantoina, d-panthenol, masło shea, czy ekstrakt z aloesu. Dzięki zastosowaniu się do wymienionych wyżej zaleceń po zabiegu depilacji francuskiej, będziemy mogły cieszyć się piękną i gładką skórą o wiele dłużej.

Depilacja francuska – obszar zabiegu

Depilacja francuska swoim zasięgiem obejmuje nieznaczny obszar. Owłosienie usuwane jest bowiem jedynie do linii bielizny – bocznych części wzgórka łonowego oraz pachwin. W związku z tym, w porównaniu do pozostałych odmian likwidacji niechcianych włosków, depilację francuską o wiele łatwiej jest przeprowadzić w domu. Mamy bowiem zdecydowanie bardziej ułatwiony dostęp do tych części naszego ciała. Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych produktów przeznaczonych do domowej depilacji francuskiej, ułatwiających samodzielne usuwanie włosków i zmniejszających uczucie dyskomfortu.

Bardzo często wzbogacane są one o nawilżające składniki, które mają na celu kojenie naszej skóry już w trakcie zabiegu depilacji francuskiej. Środki, jakimi możemy się posłużyć w celu likwidacji owłosienia z miejsc intymnych, to powszechnie stosowana jednorazowa maszynka, krem depilacyjny, wosk, pasta cukrowa, bądź depilator. Efekt gładkiej skóry zależny jest oczywiście od metody, na jaką się zdecydujemy, a także tempa wzrostu naszych włosków. Najtrwalsze osiągane są za pomocą lasera. Na kolejnych pozycjach plasuje się wosk i pasta cukrowa (około 4 tygodni), depilator (około 2 tygodnie), a na ostatnim jednorazowa maszynka (konieczna codzienna depilacja francuska).

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok