depilacja laserowa bikini francuskie
Depilacja laserowa bikini francuskie
3 listopada, 2019
Depilacja laserowa warg sromowych
Depilacja laserowa warg sromowych
12 listopada, 2019

Depilacja laserowa hollywoodzka

depilacja hollywoodzka laserem

Depilacja laserowa hollywoodzka to jedna z odmian depilacji sfery intymnej, która wraz z upływem czasu zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Czym jest laserowa depilacja hollywoodzka? Najkrócej można ją chyba opisać za pomocą dwóch słów – jest ona efektywna i efektowna. Efektywna z racji sposobu, za pomocą którego usuwane jest niechciane owłosienie. Narzędziem jest bowiem tutaj wiązka lasera, która skutecznie niszczy włos.

Dzięki temu osoby, które poddały się laserowej depilacji hollywoodzkiej, trwale usuwają owłosienie. Zabieg ten jest również efektowny – intymne owłosienie likwidowane jest bowiem ze wszystkich miejsc, bez pozostawiania jakichkolwiek sfer z włoskami. Laserem wypalane są zatem włosy z miejsc takich jak wzgórek łonowy, pachwiny, wargi sromowe oraz przestrzeń między pośladkami. Dzięki serii zabiegów, w ramach hollywoodzkiej depilacji laserowej, wykonanych w określonych odstępach czasu, raz na zawsze możemy pożegnać się z nieestetycznym problemem, by już na zawsze cieszyć się gładką skórą.

Na skróty:

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa to wybawienie dla osób zmagających się z podrażnieniami oraz innymi problemami skórnymi, powstałymi po stosowaniu powszechnie dostępnych środków depilacji. To zabieg mający na celu trwałe zlikwidowanie owłosienia z wybranych przez nas obszarów na ciele. W porównaniu do tradycyjnych metod depilacji, pierwszą różnicą rzucającą się w oczy, kiedy mowa o laserowej depilacji, to cena. Kwota, jaką musimy zapłacić za pojedynczy zabieg może wahać się w granicach od 100 do nawet 700 zł. Wszystko uzależnione jest od obszaru, który będzie poddawany zabiegowi.

Jednakże okazuje się, że w dłuższej perspektywie zabieg depilacji laserowej zdecydowanie się opłaca. Przede wszystkim zyskujemy niesamowity komfort i gładkość skóry. Możemy już raz na zawsze pożegnać się z podrażnieniami, zacięciami, czy nawet i krwiakami, które mogą pojawiać się przy nieumiejętnym wykonywaniu depilacji pastą cukrową. Laserowa depilacja to również wyeliminowanie ryzyka wrastających włosków, ich ewentualnych powikłań, a także niesłychana oszczędność czasu.

Hollywoodzka depilacja laserowa – co to jest?

Hollywoodzka depilacja laserowa to zabieg wykonywany w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej z największą starannością. Przeprowadzanie zabiegu wymaga nie tylko zachowania sterylności miejsca i urządzeń, ale również wiedzy i kompetencji osoby przeprowadzającej hollywoodzką depilację laserową. Jeśli już zdecydujemy się na trwałe usunięcie włosków, warto zawczasu zorientować się, czego możemy się spodziewać podczas wizyty w gabinecie.

Cała procedura rozpoczyna się od pogłębionej konsultacji na temat stanu naszego zdrowia, stosowanej pielęgnacji oraz stanu skóry i włosa. Bezpośrednio przed rozpoczęciem zabiegu hollywoodzkiej depilacji laserowej skórę smaruje się znieczulającym kremem. Aby zapewnić jak największy komfort w trakcie usuwania owłosienia, po każdym strzale lasera przykładany jest kompres z lodu, który niweluje ból i znieczula dane miejsce.

Depilacja hollywoodzka laserem – nowoczesna metoda pozbycia się owłosienia intymnego

Depilacja hollywoodzka laserem to nowoczesna metoda trwałego pozbycia się owłosienia intymnego, ciesząca się uznaniem kobiet na całym świecie. Nic dziwnego – usuwanie włosków z wyjątkowo wrażliwego obszaru naszego ciała, do którego na dodatek mamy utrudniony dostęp, nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych czynności. Zanim jednak udamy się do gabinetu na hollywoodzką depilację laserem, warto zwrócić uwagę na sprzęt, za pomocą którego będzie przeprowadzany zabieg.

Działanie niektórych urządzeń nie opiera się bowiem na skoncentrowanej wiązce lasera, lecz na świetle ksenonowym, które nie wykazuje punktowego działania. Dzieje się tak w wyniku występowania różnych długości emitowanych fal, przez co melanina zawarta we włosie nie może być zaatakowana z całą mocą. Wybierając gabinet zwróćmy zatem uwagę, aby zabieg depilacji hollywoodzkiej laserem przeprowadzany był za pomocą urządzenia, które w pełni zasługuje na swoją nazwę.

Bikini hollywoodzkie depilacja laserem – przeciwskazania

Bikini hollywoodzkie depilacja laserem to doskonałe rozwiązanie dla kobiet zabieganych, a także dla tych pań, które borykają się ze skórą problematyczną, podatną na podrażnienia i stany zapalne. Istnieją jednak wyraźnie sprecyzowane przeciwskazania, które wykluczają nas z możliwości przeprowadzenia hollywoodzkiej depilacji bikini laserem. Absolutnie nie wolno wykonywać tego zabiegu w momencie ciąży, chorób nowotworowych, cukrzycy, epilepsji, czy posiadania wszczepionych stymulatorów serca.

Z zabiegu dyskwalifikują nas także choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, aktywne zmiany na skórze, czy występowanie skłonności do pojawiania się bliznowców, bądź przebarwień. Nie powinnyśmy również decydować się na zabieg depilacji hollywoodzkiej bikini laserem w momencie stosowania leków światłouczulających i betakarotenu, czy wówczas, gdy mamy opaloną skórę – zabieg będzie bowiem wysoce nieefektywny.

Depilacja laserowa hollywoodzka – zapalenie mieszków włosowych

Depilacja laserowa hollywoodzka skutecznie walczy z bardzo popularnym problemem nękającym kobiety, a mianowicie z zapaleniem mieszków włosowych. Depilacja głębokiego bikini przy użyciu lasera, jaką jest hollywoodzka depilacja laserowa, trwale pozbawia nas owłosienia, tym samym niwelując ryzyko pojawienia się tego schorzenia. Zapalenie mieszków włosowych jest z reguły związane właśnie z podrażnieniami, które powstają w wyniku stosowania tradycyjnych metod usuwania owłosienia, jak jednorazowe maszynki, czy wosk.

Mówiąc o zapaleniu mieszków możemy wyróżnić różne fazy tej skórnej choroby. Pierwszą z nich są drobne krostki, które mogą jednak z czasem przemienić się w bolące ropne zmiany. Pomimo dostępnych na rynku preparatów odkażających i zmiękczających naskórek, czasem okazuje się, że jedynym wyjściem jest wykonanie hollywoodzkiej depilacji laserowej.

Laserowa depilacja hollywoodzka – jaki sprzęt

Laserowa depilacja hollywoodzka to zabieg, który powinien być przeprowadzany nie tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu, ale również wykonywany przez posiadających odpowiednią wiedzę specjalistów. Wykwalifikowane osoby znające się na laserowej depilacji hollywoodzkiej nie podejmą się przeprowadzania zabiegu bez uprzedniej wnikliwej konsultacji z pacjentem. Kiedy więc już zdecydujemy się na hollywoodzką depilację laserową i wybierzemy właściwy salon, bądźmy przygotowane na szereg pytań ze strony osoby przeprowadzającej zabieg. Podczas takiej wizyty specjalista z gabinetu zada nam pytania odnośnie naszego stanu zdrowia, ewentualnej ciąży, przebytych chorób, chorób, jakie miały miejsce w naszej rodzinie, suplementacji, czy aktualnej pielęgnacji.

Celem jest upewnienie się, że nie istnieją żadne przeciwskazania do odbycia zabiegu hollywoodzkiej depilacji laserowej. Podczas konsultacji oceniany jest także stan naszej skóry i kondycja włosa. Określenie ich specyfiki jest konieczne do wyboru właściwych parametrów wiązki lasera, która oddziaływać będzie na nasze owłosienie, a konkretniej barwnik w nim zawarty, czyli melaninę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pomimo tego, iż zabieg depilacji hollywoodzkiej laserem odznacza się efektywnością, to zdecydowanie lepsze działania uzyskuje się kiedy mamy do czynienia z kontrastem – jasna skóra – ciemny włos.

Bikini hollywoodzkie depilacja – jak dbać o wydepilowaną skórę?

Bikini hollywoodzkie depilacja to zabieg wykonywany na wyjątkowo wrażliwym obszarze. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa i uniknięcia ryzyka pojawienia się niepotrzebnych podrażnień bądź zwiększonego bólu oraz maksymalizacji efektu depilacji hollywoodzkiej bikini, na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z sauny i solarium, a także chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Na około 1-2 dni przed planowanym zabiegiem warto pokusić się o wykonanie peelingu, który skutecznie usunie martwe komórki i lepiej przygotuje skórę do usuwania owłosienia.

Bezpośrednio po zabiegu należy chronić podrażnioną skórę. Nawet w momencie, gdy depilację hollywoodzką bikini przeprowadzał specjalista w gabinecie kosmetycznym, warstwa hydrolipidowa skóry uległa naruszeniu, w związku z czym nie posiada ona swojej niewidzialnej, naturalnej bariery ochronnej. Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu depilacji hollywoodzkiej bikini? Zadbajmy o zapewnieniu skórze właściwego nawilżenia – zarówno od wewnątrz w postaci przyjmowania odpowiedniej ilości płynów, jak i od zewnątrz – za pomocą kojących kremów, wzbogaconych na przykład o ekstrakt z aloesu, witaminę E, masło shea, czy intensywnie nawilżającą prowitaminę B6 (d-panthenol).

Unikajmy również eksponowania obszaru poddanego hollywoodzkiej depilacji bikini na słońce, zrezygnujmy z solarium, sauny. Odpuśćmy sobie na jakiś czas intensywne ćwiczenia fizyczne oraz wykonywanie podrażniających skórę peelingów mechanicznych.

Hollywoodzka depilacja – rosnąca popularność metody

Hollywoodzka depilacja to, obok brazylijskiej depilacji, ciesząca się największą popularnością metoda usuwania niechcianego owłosienia z wybranych partii naszego ciała. Chociaż efekt końcowy obydwu tych zabiegów jest do siebie zbliżony (obydwie zaliczają się do tzw. depilacji głębokich), tak istnieje drobna różnica, która sprawia, że dokonywane jest rozróżnienie między depilacją hollywoodzką a brazylijską.

Ta ostatnia polega na pozbyciu się wszystkich włosów ze sfer intymnych naszego ciała – wzgórka łonowego, pachwin, warg sromowych i obszaru między pośladkami – lecz z małym wyjątkiem, którym jest wąski pasek bądź trójkącik pozostawiony na środku łona. Jednakże coraz częściej w gabinetach kosmetycznych wykonywane są zabiegi polegające na wydepilowaniu zupełnie wszystkich sfer intymnych ze zbędnego owłosienia, bez pozostawiania jakichkolwiek nieogolonych miejsc w postaci wzorków. I to właśnie zabieg tego rodzaju nazywany jest depilacją hollywoodzką. Jest to zatem metoda depilacji odznaczająca się największym zasięgiem, jeśli chodzi o sferę intymną.

Tak jak i w przypadku innych rodzajów likwidacji włosków, tak również i w depilacji hollywoodzkiej wykorzystywane są różne środki pozwalające nam na pozbycie się owłosienia. Korzysta się tutaj z past cukrowych, wosków, kremów, maszynek jednorazowych, depilatorów, a także laserów.

Depilacja hollywoodzka w warunkach domowych

Depilacja hollywoodzka może być przeprowadzana zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych gabinetach. Decydując się na depilację hollywoodzką w domu musimy się jednak liczyć z tym, że możemy zabieg wykonać nie tylko niedokładnie (z racji utrudnionego dostępu do poszczególnych miejsc), ale również nabawić się podrażnień, bądź co gorsza zacięć. Jeśli jednak zależy nam na szybkim, sprawnym i co najważniejsze – o wiele bardziej bezpiecznym zabiegu dla naszej skóry, wybierzmy się do odpowiedniego gabinetu kosmetycznego, w którym wykwalifikowane osoby profesjonalnie wykonają dla nas depilację hollywoodzką. Średnio efekt zabiegu to około 4 tygodnie.

Bez względu jednak na to, czy zdecydujemy się na usługę ekspertów, czy podejmiemy się próby hollywoodzkiej depilacji na własną rękę, zadbajmy o odpowiednią długość włosów, które mają zostać usunięte. Jest to bardzo istotna kwestia, często jednak bardzo niesłusznie bagatelizowana przez kobiety, które wykonują zabieg w domu. Zbyt krótkie włosy nie „dadzą się” usunąć, w związku z czym cały zabieg spełznie na niczym i nie będzie miał sensu. Z kolei zbyt długie włosy narażą nas na o wiele większy ból. Właściwa długość włosów powinna mieścić się w granicach od 0,5 do 1 cm. To sprawi, że cały zabieg hollywoodzkiej depilacji przebiegnie sprawnie i komfortowo.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok